Kościół św. św. Piotra i Pawła
Jest to jeden z najcenniejszych obiektów sakralnych na Pogórzu Kaczawskim. Powstał najprawdopodobniej w latach 1260-1270. W XIV w. został nieznacznie rozbudowany (prezbiterium), a w XIX w. przebudowany.Najcenniejszym elementem wystroju jest bogaty zespół fresków w prezbiterium, a wśród nich XIV-wieczne przedstawienie Pochodu i Pokłonu Trzech Króli oraz św. Jerzego walczącego ze smokiem. Uwagę zwraca także drewniany polichromowany ołtarz z 1613 r., kamienna chrzcielnica z 1594 r., obrazy olejne z XVII w. oraz detale kamienne, a wśród nich całopostaciowe nagrobki z XVI-XVII w. głównie rodu von Zedlitzów, które zobaczyć można zarówno w kościele jak i na zewnętrznych jego ścianach. Kościół otoczony jest wysokim kamiennym murem z bramą z ostrołukowym prześwitem z XV w.
Pałac
Ciekawym obiektem jest murowany pałac z XVIII w., przebudowany w 1825 r., funkcjonujący niegdyś jako rezydencja Kaspara von Zedlitza, ale także jako miejsce odprawiania nabożeństw ewangelickich. Przy obiekcie zachowały się pozostałości parku z okazami starych drzew, m.in. pomnikowych dębów szypułkowych. Obok pałacu zobaczyć można także dawne oficyny pałacowe, a wśród nich dawną rządcówkę (obecną leśniczówkę) z 1807 r. z wmontowanymi w ścianę kamiennymi wykuszami.
Zespół pałacowo-folwarczny
W górnej części wsi zobaczyć można zespół folwarczny z okazałym renesansowym dworem z 1 ćw. XVI w., przebudowany w 1756 r., a następnie pod koniec XIX w. przekształcony na spichlerz. Jest to dwukondygnacyjny oskarpowany budynek z zachowanymi wykuszami i późnorenesansowymi obramieniami okiennymi. Wewnątrz warto zwrócić uwagę na sklepienia kolebkowe z lunetami i fragmenty drewnianych stropów, a także na pozostałości polichromii.
Łomy (niem. Hopfen-Berg)
Niezbyt wysokie (424 m.) porośnięte lasem świerkowym wzniesienie, jest doskonale znane zbieraczom minerałów, ponieważ południowo-zachodnie zbocze aż po wierzchołek rozcina wyrobisko kamieniołomu, w którym występują druzy migdałowców melafirowych
z pięknymi szczotkami ametystów. Tutejsze agaty mają róże kształty i barwę od żółtej przez niebieską, zieloną po szarobiałą.
Masyw Okola
Wędrując w górę wsi dojść można do Okola, które jest jednym z najwyższych szczytów Gór Kaczawskich, a równocześnie jednym z najpiękniejszych miejsc widokowych. Do lat czterdziestych na szczycie stała drewniana wieża widokowa. W pobliżu był też drewniany schron i miejsce biwakowe. Po drodze na Okole warto zwrócić uwagę na Leśną Ambonę na wzgórzu Swierki – w przeszłości pomnik przyrody.
Wiejski Dom Kultury
Dawny dom ludowy z końca XIX w. połączony z biblioteką. Na piętrze znajduje się sala taneczna z wysokimi, półkoliście zakończonymi oknami oraz z zabytkowymi lustrami.
Przez Lubiechową i Okole prowadzi żółty szlak biegnący ze Świerzawy do Wlenia, a wzdłuż grzbietu Okola niebieski szlak E-3 (fragment Europejskiego Szlaku Długodystansowego) z Płoszczyny przez Chrośnicę.
 • Łysa Góra – stok narciarski – 4 km trasy -szkółka narciarska – 4,5 km od Lubiechowej
 • Ekomuzeum Rzemiosła w Dobkowie
 • Kolorowe Jeziorka na terenie Rudawskiego Parku Krajobrazowego.
 • Jelenia Góra to serce Kotliny Jeleniogórskiej – 17 km od Lubiechowej
 • Park Miniatur w Kowarach.
 • Sztolnie Kowary
 • Zamek Chojnik – 32 km od Lubiechowej,
 • Karpacz – 33 km od Lubiechowej,
 • Muzeum Zabawek w Karpaczu – 33 km od Lubiechowej,
 • Świątynia Wang w Karpaczu – 33 km od Lubiechowej,
 • Wyciąg krzesełkowy na Kopę – wysokość 1375 m,
 • Szklarska Poręba jest największym ośrodkiem sportów zimowych w polskich Sudetach -5 tras zjazdowych o łącznej długości ok. 12 km, o różnym stopniu trudności – 36 km od Lubiechowej
 • Przełęcz Widok (Kapela) – Jeden z najpiękniejszych widoków na Kotlinę Jeleniogórską podczas przejazdu drogą do Jeleniej Góry  – 8 km od Lubiechowej,
 • Trasy rowerowe: Pętla Południowo-Wschodnia „Walońska” (46,6 km) oraz Pętla Południowo-Zachodnia „Agatowa”(37 km)